Hvem har den bedste løsning på krisen?

Hvem har den bedste løsning på krisen?

Hvem har den bedste løsning på krisen?

Danmark er i krise Hvem synes du har den bedste løsning?

På Biblioteket i Midtbyen har vi fakta og holdninger. Kom forbi og deltag i debatten om hvordan Danmark kommer ud af krisen.

65% (17 stemmer)
35% (9 stemmer)

Hvad synes du?

Niels Heurlin
10. okt. 22:08
#3 VKOs sparepakke er hvis ikke god så bedre end oppositionens, som blot skaber endnu flere problemer for Danmark ved at forstørre den offentlige sektor, hvilket vi med verdens største offentlige sektor ikke lige har brug for, tværtimod.

"Fair Løsning" ville også gøre det svære for multinationale, banker m.m., som alle hermed skulle beskattes, da "staten har holdt hånden under dem", Villy Søvndal. Og skulle man ikke gøre det nemmere at drive forretning i Danmark?
rotten
1. aug. 13:59
#2 Krise eller mulighed, det at folk ikke kan få arbejde er en oplagt mulighed for uddannelse jobtilbud er spild af tid jeg snakker om kompetancer givet af staten for at investere i fremtiden
Anonym
15. jun. 15:40
#1 Hvilken krise?!?
Avatar